Afrika’dan gelen son haber bu

Frontman Anthony Kiedis sang live but the band pretended to play as fans heard a pre-recorded track amid fears of sound problems. The Red Hot Chili Peppers have admitted their guitars were not plugged in during the half-time show at the Super Bowl.

Afrika’dan gelen son haber bu

Somaliland Vifak Türk Lisesi, başarılarıyla ülkenin gururu olmaya devam ediyor. Somaliland ’ın başkenti Hargeisa’da faaliyet gösteren Somaliland Vifak Türk Lisesi, başarılarıyla ülkenin gururu olmaya devam ediyor. Somali Özerk Bölgesi Somaliland’daki 120 özel okul içinde birinci sıraya yerleşen Türk okulunda birçok bakandan meclis başkanına hatta cumhurbaşkanına kadar çok sayıda üst düzey ismin çocukları ve yakınları da okuyor.
Yeğeninin okuduğu Vifak Türk Lisesi’ne övgü yağdıran Cumhurbaşkanı Ahmed Mohamed Mahmoud Silanyo, “Bu okul, Somaliland’ın geleceğini inşa ediyor” dedi ve yeni bir lise daha açılmasını istedi.

Vifak Türk Lisesi Müdürü Şahin Sevim ile bir toplantıda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Silanyo, “Bu okul Somaliland’ın geleceğini değiştirecek. Ben buna gönülden inanıyorum.” dedi.

CUMHURBAŞKANI: KIZ LİSESİ DE AÇIN

Meclis’teki bazı konuşmalarda okuldan bahsettiklerini dile getiren Silanyo, “Bu okullar ülkemizin ufkunu açıyor. Okulun başarılarından haberdarım. Velilerin de sisteminizden memnun olduğunu biliyorum.” diye konuştu.

Somaliland Cumhurbaşkanı, Okul Müdürü Şahin Sevim’den ülkelerine kız lisesi de açmalarını talep etti. “En kısa zamanda okulunuzu ziyaret etmek istiyorum.” diyen Cumhurbaşkanı’nın geçen hafta okula gelmeyi planladığı; ancak Amerika’da vefat eden kardeşinin cenazesine katıldığı için ziyaretin önümüzdeki günlere ertelendiği öğrenildi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI DA ÇOK MEMNUN

Somaliland’daki Türk okulunu, geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanı Zamzam Abdi Adan ziyaret etmişti. Okuldan övgü ile bahseden Adan, “Size kapılarımız sonuna kadar açık. Sizlere nasıl teşekkür edeceğimizi bilmiyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

2011 yılında 50 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan lisenin bugün 190 öğrencisi bulunuyor.

Ünlü sanatçıdan Erdoğan’a Türk Okulları tepkisi
Sanatçı ve aktivist Şanar Yurdatapan, Erdoğan’ın, yurt dışındaki Türk Okullarının kapatılması için görüşmeler yaptığını açıklamasıyla ilgili bir değerlendirmede bulundu. Yurdatapan, çok farklı kaynaklardan Türk Okulları için hep olumlu bilgiler duyduğunu söyledi. Ve şöyle seslendi: Siz bu okulları nasıl suçlarsınız Allah aşkına?

Kategori: Afrika, Güncel Haber

1669 izlenme

Yorum Yapın