Türk okullarını yabancılara şikâyet devlet ciddiyetiyle bağdaşmaz

Erdoğan’ın Afrika’da paralel safarisine onu bunu davet etmekten başka işi gücü kalmamış mıdır? Devlet ciddiyeti böyle korunmaz!”

Türk okullarını yabancılara şikâyet devlet ciddiyetiyle bağdaşmaz

PARTİSİNİN GRUP TOPLANTISINDA KONUŞAN BAHÇELİ, 17-25 ARALIK’I YOLSUZLUKLA MÜCADELE HAFTASI İLAN EDECEKLERİNİ AÇIKLADI. BAHÇELİ, “TÜRKİYE’NİN DOKUZ AYRI BÖLGESİNDE HIRSIZLIĞI, SOYGUNU VE RÜŞVETİ CESARETLE ANLATACAĞIZ.” DEDİ.

MHP lideri Devlet Bahçeli, haftalık grup toplantısında iktidar tarafından üstü örtülmek istenen 17-25 aralık rüşvet ve yolsuzluk dosyalarını gündeme getirdi. “Önümüzdeki 17 Aralık’tan 25 Aralık tarihine kadar geçen dokuz günlük süreyi Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası ilan edip, Türkiye’nin dokuz ayrı bölgesinde hırsızlığı, soygunu ve rüşveti cesaretle anlatacağız.” dedi. Bahçeli Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ekvator Ginesi’nde Türk okullarını şikâyet etmesini de eleştirdi. Erdoğan’ın işi gücü bırakıp hayali bir düşmanla kavga ettiğini ifade ederek, devleti yönetenleri ‘ciddiyete’ çağırdı.
MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ekvator Ginesi’nde Türk okullarını şikâyet etmesini eleştirdi. Erdoğan’ın işi gücü bırakıp hayalî bir düşmanla kavga ettiğini söyleyen Bahçeli, devleti yönetenleri ‘ciddiyete’ çağırdı. Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun MİT’e yönelik iddialarının ise önemsenmesi gerektiğini söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘kadın erkek eşitliğinin fıtrata ters olduğu’ yönündeki açıklamalarını eleştirdi. Terör örgütünün AKP döneminde hiç olmadığı kadar etkinlik ve yaygınlık kazandığını anlattı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun MİT’in partilerine operasyon yaptığı yönündeki açıklamalarının ciddiye alınması gerektiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ekvator Ginesi’nde Türk okullarını hedef göstermesini ise eleştirdi. İşte Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları:

Devlet yönetimi ciddiyet ister: “Ekvator Ginesi’nde, bazı Afrika ülkeleri ile Türkiye arasında sivil toplum örgütü ya da eğitim gönüllüsü maskesiyle çeşitli tehlikeli yapılanmaların nüfuz etmeye çalıştıklarını, ajanlık yaptıklarını iddia etmiştir. Erdoğan’ın kimleri kastettiği bellidir. Cumhurbaşkanı’nın Afrika’da zirveye katılıp da ‘paralel yapılanma var’ diyerek ihbar ve şikâyette bulunması Türkiye’nin saygınlığıyla bağdaşmayacaktır. Cumhurbaşkanı’nın tek işi, tek meselesi, tek uğraşı hayali bir düşman yaratıp onunla kavga mı etmektir? Erdoğan’ın Afrika’da paralel safarisine onu bunu davet etmekten başka işi gücü kalmamış mıdır? Devlet ciddiyeti böyle korunmaz!”

Kategori: Asya, Güncel Haber

1540 izlenme

Yorum Yapın