Mozambikli bakan, Türk okulları onursal başkanı oldu

Güneydoğu Afrika ülkesi Mozambik’te çalışma gösteren Söğüt Türk Kolejleri Onursal Başkanlığı’na ülkenin Milli Savunma Bakanı Atanásio Salvador M’tumuke seçildi.

Mozambikli bakan, Türk okulları onursal başkanı oldu

Sertifikasının takdimi için düzenlenen merasimde konuşan bakan, bu eğitim kurumlarının başarısının duyulması için çaba sarf edeceğini söyledi.

M’tumuke, “Benim bu okullardan başından beri beklediğim ülkemizin geleceği olan çocukların en güzel şekilde yetiştirilmesiydi. Bugün geldiğimiz noktada görüyorum ki yanılmamışım. Bu okulların ulusal ve uluslararası alanda aldığı başarılar da bunun en büyük göstergesi. Benim bundan sonraki görevim okulun aldığı bu başarıları vizyona çıkarmak olacaktır.” dedi. Söğüt Vakfı Yönetim Kurulu’nca başkanlığa layık görülen bakana sertifikasını veren okulların Genel Müdürü Ahmet Uysal da kendilerine verilen destek sayesinde Mozambik’te hiç yabancılık çekmediklerini anlattı. “Bakanımız bugüne kadar hiçbir sıkıntılı ya da mutlu anımızda bizleri yalnız bırakmadı. Biz de verilen bu destekler sayesinde Mozambik’i Avrupa’da, ABD’de, Pasifik’te ve dünyanın her yerinde tanıtma mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: zaman.com.tr

Kategori: Afrika

Etiket: ,

1127 izlenme

“Mozambikli bakan, Türk okulları onursal başkanı oldu” için 1 Yorum

Yorum Yapın