Kapatın dediği okullar Cumhurbaşkanlığı sitesinde övülüyor

Erdoğan'ın Arnavutluk'ta kapatılmasını istediği okullar ile ilgili Abdullah Gül'ün övgü dolu sözlerini içeren haberin hala Cumhurbaşkanlığı sitesinde yayında durduğu ortaya çıktı.

Kapatın dediği okullar Cumhurbaşkanlığı sitesinde övülüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Mayıs’ta Arnavutluk’ta yaptığı “paralel devlet yapılanmasına yüz vermeyin” açıklaması, “Türk okullarının kapatılması talebi” olarak algılanmış ve Erdoğan’ın okulları terörle ilişkilendirmesi, siyasiler arasında büyük rahatsızlık uyandırmıştı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Arnavutluk’ta kapatılmasını istediği ama Arnavutluk’un önemli siyasileri tarafından tepkiyle karşılandığı, Türk okullarıyla ilgili övgü dolu bir haberin hala Cumhurbaşkanlığı’nın www.tcbb.gov.tr sitesinde yayında durduğu ortaya çıktı. Arnavutluk’ta bulunan Turgut Özal Eğitim ve Kültür Merkezi’ni 10 Aralık 2009 yılında ziyaret eden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün o ziyaretinde “Arnavutluk’taki eğitim kurumları dostluğun güzel bir örneği” dediği görülüyor. Gül bu ziyaretinde, “Bu okullar Türk işadamlarının Arnavutluk’a en güzel hediyesidir” diyor. İşte Cumhurbaşkanlığının sitesinde hala bulunan o ziyaret haberi… (Haber için tıklayınız)

tccumhur1
Cumhurbaşkanlığı sitesinde Türkçe olarak yer alan haber metninde ise şu ifadeler yer aldı: Cumhurbaşkanı Gül, Tiran’daki faaliyetleri çerçevesinde Arnavut Ana Anıtı’nı ziyaret etti ve saygı duruşunda bulunarak, çelenk koydu. Daha sonra 1993 yılında açılan Turgut Özal Kültür ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret den Cumhurbaşkanı Gül, ardından Epoka Üniversitesi Kampüsü’nün temel atma törenine katıldı. (Haber için tıklayınız)

tctay

KAYNAK: ROTAHABER

15 Mayıs 2015 Cuma

Yorum Yapın