Sadık Bir Rüya

Sadık Bir Rüya

Dinimizde rüyanın ayrı bir yeri vardır. Bazı mesajların bu yolla verildiğine inanıyorum. Özelliklede Peygamber Efendimizi rüyada görmek, makbul kabul edilmiştir. Şeytanın Peygamberimizin kılığına giremeyeceği bizzat peygamberimiz tarafından bizlere müjdelenmiştir. Peygamber efendimiz(SAV) “Rüyasında beni gören gerçekten beni görmüştür, çünkü şeytan benim şeklime giremez.” (Buhârî) diye buyurmaktadır.

Peygamberimizin içinde geçtiği rüyalara Sadık Rüyalar denir. Efendimiz bu imtihan dünyasında ümmetine rüyalarında görünüp yol gösteriyor.

Daha fazla yorum yapmadan bir hizmet eri bacımızın anlattığı aşağıdaki rüyayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Türkiye tarihinin belki de en büyük depremi olan 17 Ağustos depreminden çok şükür ailece enkazdan sag çıkmıştık. Daha sonra da Aksaray’da geçirdiğimiz trafik kazasında defalarca takla atan araçtan ailecek sağ kurtulmuştuk.O dönemde çetin imtihanlardan geçtiğimiz kanaatindeydim. Allah’ın bizi tabi tuttuğu bu imtihanlara sabretmeye çalışıyordum. Ama bu imtihanlardan hiç biri, bana ve çocuklarıma eşimi Afrika Çad’a bizsiz tek başına göndereceğimizi ögrendiğimiz kadar zor gelmemişti.

Eşim bana 2004 ilkbaharında “Hanım nasip olursa çok yakında Çad’a gidecegim. Ancak iç savaş, güvenlik ve bir çok sebepten dolayı sizi götüremeyecegim. Bu durumu çocuklara uygun bir şekilde anlatsanız”dedi.

Bu zor durumu çocuklara Sahabelerden, tarihteki bazı büyüklerimizden örnekler vererek anlatmaya çalıştım. Onlara hicreti anlatmaya çalıştım. Babanızı bu şekilde yolcu etmemiz gerekiyor. dedim.
Çocuklar bizde gidelim diyerek ağlamaya başladılar. Bu durum beni çok üzmüştü. Sabretmemiz, dua etmemiz ve babanıza bu yolda destek olmamız gerekir diyordum. Bu arada eşim bir kaç defa Aksaray’dan Ankara’ya ve İstanbul’a seminerlere gidip geliyordu. Her seferinde bizimle vedalaşarak bizi alıştırmaya çalışıyordu. Eşim gizli gizli çocuklar açıktan ağlıyorlardı. Derken eşimin gidiş günü yaklaştı.
Aksaray’dan Sivas a taşındık. Çocukları Koleje yazdırdık. Hem benim hem de eşimin ailesi bu duruma çok ciddi tepki gösterdiler. Eşime “Çocukları bırakıp nereye Gidiyorsun? diyorlardı. Eşim yanlış örnek olmak istemiyordu.Bizim dışımızdaki insanların bunu anlaması çok zordu. Bundan dolayı insanlar bizden soğuyabilir ve uzak durabilirdi.

Ayrılık anı gelip çattı. Eşim çok suskunlaştı. Çocuklar babalarını üzmemek için odalarına saklanıp ağlıyorlardı. Birbirimizin gözüne bakamıyorduk. Hepimiz bulut gibiydik.

Eşim çantasını aldı. “Çocukları çağır ” dedi. Onları kucağına aldı.
Sarıldı, öptü ve hızlıca çıkıp gitti. Onun çıkışı ile birlikte hepimiz çığlıklarla ağlamaya
başladık. Çocukları ikna edebilmek onları susturmak için saatlerce uğraştım. Ne onları, nede kendimi susmaya ikna edememiştim. Bu durum bana çok dokunuyor ve beni çok üzüyordu. Aradan bir kaç gün geçmişti.

RÜYA
Bazı sebeplerden dolayı eşim geri dönmeye karar verdi. Benim kafam çok karışıktı. Ona geri dönme desem Çocukların sorumluluğunu taşıyabilecek miyim? Çocuklara sahip Çıkabilecek miyim? Eşimin başına bir iş gelir mi? gibi düşünceler ve göz yaşları içerisinde Dalmıştım ki rüyamda Efendimiz (s.a.v) önde biz arkasında eşimin görev yaptığı önceki yerleri gezdikten sonra Afrika’yı gezmeye başladık. Çad a geldiğimizde eşimin bir şeylerle uğraştığını ve bizi hiç fark etmediğini gördüm. Efendimiz (s.a.v) bana dönerek “Kızım korkmayın biz sizin yanınızdayız. Eyüp beye selam söyle biz onunla beraberiz. Sakın geri dönmesin.Yoluna devam etsin ” dedi. Ben bu müjde ile uyandım.

Eşimi arayıp Efendimiz (S.A.V) selamını söyledim. Bu rüya bizler için çok büyük teselli oldu. Rabbimize sonsuz hamdolsunki yanliş yapmaktan bizi korudu.Eşim geri dönseydi, Ahirette Efendimizin(SAV) yüzüne nasıl bakacaktık.

Türkiye ve Dünya’nın dört bir yanında Nam-ı Celil-i Muhammediyi anlatmaya gayret gösteren hizmet erlerinden Allah razı olsun.

Hasan Hüseyin Aygün
hasanali2030@yahoo.com
Facebook hasanali2030
Twitter hasanali2030

2187 izlenme

“Sadık Bir Rüya” için 1 Yorum

  • hasan hüseyin aygün abim, hep bizi ağlatmak zorundamısınız. ama ne güzel ağlatıyorsunuz. çok teşekkür ederiz. köhneleşmiş herşeyi maddiyata bağlamış, değerler altüst olmuş, girane aynalı dünyamızdan başka dünyalara uçuruyorsunuz, allah razı olsun..

Yorum Yapın