Sevgi çocukları Romanya’yı coşturdu

Uluslararası Dil ve Kültür Festivali için 25 ülkeden Bükreş’e gelen öğrencileri Roman bürokratlar ağırladı. Vali öğrencilerle tempo tuttu. Jandarma Komutanı ayakta alkışladı.

Sevgi çocukları Romanya’yı coşturdu

Sevgi çocukları Romanya’yı coşturdu
25 ülkeden “Uluslararası Dil ve Kültür Festivali” için Romanya’da buluşan öğrenciler, önemli devlet kurumlarında bizzat ağırlanarak mini konser ve gösteriler sunuyor.

Başkent Bükreş’te şehri gezen öğrencileri kabul eden Anayasa Mahkemesi Başkanı “Bu çocuklar barışın teminatı; bu nesil asla birbiriyle savaşmaz” dedi. Çocuklar, Cumhurbaşkanlığı ve Kültür Bakanlığı’nda da ağırlanacak.

DURUŞMA SALONUNDA MİNİ KONSER VERİLDİ

Öğrencileri kapıda karşılayan Anayasa Mahkemesi Başkanı Augustin Zegrean, onları duruşma salonunda ağırladı. Başkan Zegrean, “Burası ilk defa böyle bir aktiviteye sahne olacak” diyerek konukları selamladı. Mahkeme heyetine verilen mini konser de duruşma salonunda yapıldı.
Olimpiyat çocuklarının performansları mahkeme üyelerinden tam not aldı.

BİR DAHA ALKIŞLAYALIM

Öğrenciler Jandarma Genel Komutanlığı’nı da ziyaret etti. İcra edilen birbirinden güzel parçalar, salondakileri şaşırttı. Jandarma İkinci Komutanı General Ovidiu Vasilica, Romanya Türk Okulları yönetim kurulu heyetiyle çocukları kabul etti.

BİZİ MOTİVE ETTİLER

Vasilica, “Kısacık zaman diliminde olağanüstü anlar yaşadık. Onlardan aldığımız enerji, bizi işimize daha iyi motive edecek. Hepsini kutluyorum” diyerek çocukları ayakta alkışlattı. Canlı yayın için Bükreş’e gelen orkestra da öğrencilerle provalara başladı.
Dünya genelinde birçok ülkede düzenlenen dev “Dil ve Kültür Festivali”nin Romanya ayağı final gösterileri bugün ve yarın gerçekleşecek.

VALİ KENDİNİ TUTAMADI

Bükreş Valisi Paul Nicolae Petrovan, öğrencilerin performansıyla heyecanlanıp onlara şarkıları ve danslarında alkışlarla eşlik etti. Vali, “Kelime bulamıyorum. Müzik ve kültür insanları bir araya getiriyor.

BUGÜN GAZETESİ
Etiketler:

Yorum Yapın