Sevgi çocukları Avrupa Parlamentosu’nda gönülleri fethetti

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Brüksel’de ağırladığı 13. Dil ve Kültür Festivali’ne övgüler yağdırdı. Schulz, “Çabalarınız, Avrupa Parlamentosu tarafından takdir edilmektedir” dedi. Parlamentonun etkili isimleri de öğrencilerle tek tek ilgilendi.

Sevgi çocukları Avrupa Parlamentosu’nda gönülleri fethetti

Sevgi çocukları Avrupa Parlamentosu’nda gönülleri fethetti
Avrupa Parlamentosu (AP) sevgi ve barışın çocuklarını ağırladı. 13. Dil ve Kültür Festivali çerçevesinde ilk defa AP’de özel bir gösteri gerçekleştiren öğrenciler, parlamenterleri kendilerine hayran bıraktı.

AP Başkanı Martin Schulz’un himayesindeki gösteriye Avrupalı Liberaller’in Lideri Sir Graham Watson, İrlanda’nın eski AB Bakanı Dick Roche, AP Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Elmar Brok’un yanı sıra çok sayıda AP milletvekili ve bürokratı katıldı.

MÜKEMMEL BİR FIRSAT

AP Başkanı Schulz, Brüksel’deki 13. Dil ve Kültür Festivali’ni kabul mektubunda festivali öve öve bitiremedi.

Festivalin AB değerlerini desteklediğini vurgulayan Schulz, “Uluslararası bir festivalde tüm dünyadan 200 çocuğu bir araya getirerek kendi kültür ve geleneklerini geniş bir kitleye ulaştırmalarına zemin hazırlayan çabalarınız, AP tarafından çok takdir edilmektedir” ifadesini kullandı. Schulz programın, farklı kültür ve dilleri öğrenmek, karşılıklı saygı ve anlayışı geliştirmek için de ‘mükemmel bir fırsat’ olduğunu vurguladı.
Alman Sosyalist Milletvekili Gabriele Preus “Çok kültürlülüğün hayata geçirilmesinin anahtarı sizsiniz” dedi.

DAHA İYİ BİR DEMOKRASİ

ABD, Bosna-Hersek, Endonezya, Filipinler, Fransa, Madagaskar, Paraguay ve Romanya’dan 20 öğrenci, sosyalistlerin lideri Gianni Pitella ve Yeşiller’in lideri Rebecca Harms tarafından da kabul edildi.

Harms, “Bu genç yıldızların dünyaya daha fazla demokrasi getireceğine inanıyorum” dedi.

Gianni Pitella ise gençlere çeşitliliği sevmelerini ve barışın sembolü müziği bırakmamalarını tavsiye etti.

İki öğrencinin canlı performansını da dinleyen Pitella hiçbir kültürün diğerine üstünlüğünün olmadığını söyledi.

BUGÜN GAZETESİ
Etiketler:

Yorum Yapın