Kazak-Türk Lisesi Müdürü’ne ‘Üstün Hizmet Madalyası’

Kazak-Türk Lisesi Müdürü’ne ‘Üstün Hizmet Madalyası’

Kazakistan’da 20 yıldan fazladır eğitim hizmetleri veren Kazak-Türk Liseleri’ne “Üstün Hizmet Madalyası” verildi. Atırav Kazak-Türk Lisesi Müdürü İsmail Elma, eğitim alanına yaptığı katkılardan dolayı “Üstün Hizmet Madalyası” ile ödüllendirildi. Kazakistan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen “Üstün Hizmet Madalyası” ödül törenine çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Törende, madalya ile birlikte verilen başarı belgesinde “Eğitim dünyasına getirmiş olduğunuz yenilikçi bakış açısıyla, Kazakistan’ın geleceği adına göstermiş olduğunuz çalışmalarınızdan dolayı tebrik eder, başarılarınızın devamını dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Ödül töreninde konuşan Müdür İsmail Elma, Kazak-Türk Liseleri adına madalya almaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu söyledi. Kazak-Türk Liseleri’nin dost ve kardeş iki ülke arasında sarsılmaz dostluklar kurduğunun altını çizen Elma, “Bu okullar iki kardeş halkın eğitim alanında işbirliğinin en güzel örneğidir. Okullar bugüne kadar verdiği eğitim ve terbiye ile Kazak halkının takdirini kazanmış durumda. Okullar Kazak halkı ile son derece dayanışma içinde faaliyetlerini devam ettiriyor.” şeklinde konuştu. Kazakistan’da olmaktan son derece memnun olduğunu da sözlerine ekleyen İsmail Elma, iki ülke halklarının dostluğunun ebedi olması dileğinde bulundu.

Kazak-Turk Lisesi Muduru'ne "Ustun Hizmet Madalyasi"

kazakturkokulumudur

 

HÜSEYİN GÜNGÖR -ALMATI
14 Aralık 2015, Pazartesi

“Kazak-Türk Lisesi Müdürü’ne ‘Üstün Hizmet Madalyası’” için 2 Yorum

  • İsmail hocama başarılarının devamını diliyorum. Allah yardımcınız olsun

  • mehmet ali baskut :

    ‘Yeni Türkiye, Yes-yeni Türkiye , Gıcır Gıcır Türkiye’ diye milleti aldatanların aksine, birileri sessizce Yeni bir Dünya Kuruyor, Teröre silah taşıyanların aksine, birileri terörün köküne kibrit suyu döküyor, ‘Milli-yerli’ diye herkesleri dışlayanların aksine, birileri herkesin olan, ortak bir dünya kuruyor, Herkeslere bir kulp bulup tehditler yağdırıp vatan haini ilan edenlerin aksine, birileri herkesle yaşamaya çalışıp dünyaları kucaklıyor, Herkesle düşman olup sarayına kısılanların aksine, birileri okyanuslar ötesi alemlere açılıyor, Bangır bangır bağırıp da iş yapmayanların aksine, birileri arı gibi sessiz sesiz peteklere bal yapıyor, Ülkeyi ateşe sürükleyenlerin aksine, birileri gönüllerde umut çırası tutturuyor, vicdanları besliyor, “Onu kapatacam bunu yakacam bunu da boğacam” diyenlerin aksine, birileri her gün yeni bir yer açıyor, yeni bir türkü tutturuyor. Hırsızlıklarını örtmek için binlercesini incitenlerin aksine, birileri kalp kırmadan, kaş çatmadan yoluna devam ediyor. Umut veren, ümit alan, beklentisiz olan… Ona çatmayan, bunu yakmayan, kavga bilmeyen… Tehdit etmeyen, gönül yapan, soluk veren, bir yerlerde, nice yerlerde, nice güzel işler bitiyor…

Yorum Yapın