spor web tasarim film film izle haberler sinema haberleri filmi izle
Anasayfa arrow Köşe Yazıları
Köşe Yazıları
Türk okullarını düşman belleyen Erdoğan'a seslendi Yazdır E-posta
ImageYeniçağ Gazetesi yazarı Aeslan Tekin 'Erdoğan'ın kini memlekete zarar' dedi. Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Tekin Erdoğan'ın Türk okullarına yönelik kinini yazdı. Tekin girişim için Erdoğan'a ''kinini memleket meselesi hâline getirme arkadaş! Git hesabını başka yerde gör!'' diyor.
 
Açamazsınız Yazdır E-posta
Image1997 yılında Moğolistan’a gidecek ve orada bir Türk okulu açmak için hazırlık yapacaklardı. Buradan direkt uçak olmadığı için önce Rusya’ya oradan da Moğolistan’a gideceklerdi. Neredeyse Moğolistan’ın haritada yerini bile bilmiyorlardı ve daha önce orayla hiçbir irtibatları olmamıştı.
 
ABDÜLHAMİT BİLİCİ: ERDOĞAN, PERİNÇEK'İN İZİNDE Yazdır E-posta
ImageGittiği Afrika zirvesinde kendi ülkesinin açtığı okulları kötüleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini değerlendiren Zaman Yazarı Abdülhamit Bilici, Erdoğan'ın Perinçek'in izinde olduğunu söyledi. Türk okullarına bu şekilde savaş açan tek diğer siyasetçi Doğu Perinçek’ti. Kimin değiştiği ortada!"
 
Eitim hizmeti vermenin kime ne zararı olabilir? Yazdır E-posta
Image1980 yılında Romanya’nın başkenti Bükreş’te her şeye hayretler içinde bakmıştım. Tamam biz de Almanya, İngiltere, Fransa değildik, yokluk, kuyruk yaşadık, biliyorduk ama… Romanya’nın o günlerini hiç yaşamadık. Belki İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşadık.
 
Hizmet aşkı sınır tanımıyor Yazdır E-posta
ImageBükreş - Eğitim gönüllüleri bundan tam 20 yıl önce okul açma fikriyle Romanyalı yetkililerin kapısını çalınca muhatapları çok şaşırmıştı. ürk esnaf ve işadamlarını çok iyi tanıyorlardı ama onların daha çok fırıncılık ve kebapçılık gibi işlerden anladığını düşünüyorlardı. Eğitim çok iddialı bir işti.
 
Sürgündeki Türkçe Olimpiyatlarında buluşan dünya renkleri Yazdır E-posta
Image"Uluslararası Dil ve Kültür Festivali"ne dönüşen Türkçe Olimpiyatları, bu yıl Afrika Birliği'nin merkezi olan Etiyopya'da yapıldı. Bir tür sürgünde gibi gerçekleşen 12. Türkçe Olimpiyatları, önümüzdeki dönemde yepyeni bir hüviyete bürünmüş olacak. Dünya markası olmasının gerçek boyutu o zaman çıkacak.
 
Türk Okullarını Kapatma Girisimi 'Akıl Tutulması'dır... Yazdır E-posta
ImageBugün gazetesi yazarı Erhan Başyurt köşesinde Türk bayrağının dünyanın her yerinde dalgalanmasından, Türk dilinin dünyanın her yerinde öğretilmesinden kim neden rahatsız olur anlamak mümkün değil diye yazdı.
 
ÜZÜLME SEN DELİKANLI! Yazdır E-posta
ImageDualar yağıyor size dünyanın her yerinden… En kuvvetli manevi zırhlar gönderiliyor sizin adınıza semalara her gece… Hacetler kılınıyor peşi peşine… Gözyaşlarından ırmaklar oluşuyor, belki çorak sinelerde bir yeşermeye vesile olur ümidiyle…Üzülme sen delikanlı! Adını, nam-ı celilini duyurmak için orada bulunduğun Kudreti Sonsuz, seni koruyacaktır…


 
VATANSEVERLİK 160 ÜLKEDEKİ TÜRK OKULLARINI KAPATTIRMAK MIDIR? Yazdır E-posta
ImageBaşbakan Erdoğan 160 ülkedeki Türk okullarını kapattırmak için bizzat uğraşmasını "Vatanseverlik"le nasıl bağdaştıracağız?
* "Türkiye’nin başbakanı sıfatıyla ülkemizin önemli küresel markası ve yumuşak gücünün en önemli unsuru Türk okullarına karşı, liderler düzeyinde bizzat uğraşmasını ve bu amaçla devleti de seferber etmesini vatanseverlikle bağdaştırmak çok zor."
 
Işıklar sönmeden Yazdır E-posta

ImageTürkiye, "O günler ki, Biz onları insanlar arasında döndürür dururuz." âyet-i kerimesinin manâsına dâhil kaderdenk noktası günler yaşıyor. Hani şair diyor ya; "Bağrım çizgi çizgi kan/ Onu seyretti hayran!" Aynen öyle bir durum oldu benim için. Hüzünlü, içe oturan, göz torbalarında biriken yaşların yanakları ezdiği bir andı bu. Şaşırtıcı olduğu kadar umut da vericiydi. Tesellimiz de buydu, evet.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 10 of 177
Advertisement