spor web tasarim film film izle haberler sinema haberleri filmi izle
Anasayfa arrow Haberler arrow Gambiya, Türk Okulu İstiyor
Gambiya, Türk Okulu İstiyor Yazdır E-posta

gambiya turk okuluBatı Afrika ülkesi Gambiya'nın dini lideri ve kanaat önderi Sheriff Muhammed Hydora, ülkesinde de Türk okulu açılmasını istedi. Gambiya'nın dini lideri ve kanaat önderi Hydora başkanlığındaki bir heyet Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da düzenlenen 6. Dünya İslami Ekonomi Forumu'na katılmak üzere bu ülkeye geldi.

Gambiya'nın heyeti temasları çerçevesinde Malezya-Türkiye Diyalog Derneği'ni ziyaret etti. Hydora, Malezya-Türkiye Diyalog Derneği Başkanı Ahmet Kaplan ile samimi bir sohbet içinde geçen görüşmede, birçok Afrika ülkesinde Türk okulu olduğunu ifade etti. Hyndora, Gambiya'da da Türk okulu istediklerini belirterek, "Afrika'nın birçok ülkesinde Türk okulları var. Türk okullarının Afrika'daki başarılarını biliyoruz. Ülkemiz Gambiya'da da Türk okulları görmek istiyoruz. Bunun için gereken her şeyi yapmaya hazırız." dedi.

Gambiya'da tıbbi eksiklerinin de olduğunu ekleyen Hyndora, Türk doktorları da ülkelerine davet etti.

Malezya-Türkiye Diyalog Derneği Başkanı Kaplan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtirken, "Gambiya'da Türk okulu görmek bizi de mutlu eder ve bunun için beraber çabalayacağız." diye konuştu.

 
< Önceki   Sonraki >

Palyaş

Resim Albümü

Köşe Yazıları

Kimler Online

Şuanda 6 misafir bağlı

Video Yorumları

RSS
Advertisement