spor web tasarim film film izle haberler sinema haberleri filmi izle
Anasayfa
Filipinler'deki eğitim gönüllüsünün acı kaybı; 6 aylık Beyza öldü Yazdır E-posta

ImageTürkiye'den 15 bin kilometre uzaktaki Filipinler'e eğitim gönüllüsü olarak giden Türklerin ilk acı kaybı 6 aylık Aynur Beyza bebek oldu. Babasının görev yaptığı Filipinler'de vefat eden Aynur Beyza bebek, okulun yanındaki mezarlığa defnedildi.

Filipinler'in geri kalmış bölgelerinden Zamboanga şehrinde açılan Filipin-Türk Okulu Müdürü Mehmet Çetin'in kızı Aynur Beyza önceki gün vefat etti. Filipinler'de doğup Filipinler'de ölen ilk Filipinli Türk olan Beyza bebeğin cenazesi okulun hemen yanında yer alan Müslüman mezarlığına defnedildi. Ülkedeki hava kirliliği ve iklimden kaynaklanan astım ve zatürre hastalığına ilave olarak kalbinde de problem olan Beyza bebeğin ölümü Filipin-Türk dostluğuna vesile oldu.

Beyza Çetin'in cenaze törenine gelerek Türk okulu yönetici ve idarecilerine başsağlığı dileyen Filipinliler, "Çocuğunuz da artık buraya defnedildikten sonra Filipinler sizin kalbinizin bir parçası oldu." dediler. Filipin-Türk Okulu Müdürü Mehmet Çetin, "Çocuğumuz vefat ettikten sonra hiçbir zaman 'nereden geldik biz buraya?, keşke gelmeseydik' demedik, demeyeceğiz. Eğer buraya gelişimiz, çocuğumuzun vefatı, başka çocukların manen dirilişine vesile olacaksa çocuğumuz feda olsun." dedi.

Filipin-Türk kolejlerinin Genel Müdürü Tevfik Aydınlıoğlu da, okullar sayesinde önemli dostlukların kurulduğunu belirterek Beyza bebeğin ölümünün çeşitli kaynaşmalara vesile olduğunu aktardı.
 
 
03/11/2006
ZAMAN
http://www.zaman.com.tr/

 
< Önceki   Sonraki >

Palyaş

Resim Albümü

Köşe Yazıları

Haber Yorumları

RSS

Kimler Online

Şuanda 9 misafir bağlı

Yazı Arama

Video Arama

Sayaç

1 Haziran 2006'dan buyana 12349060 ziyaretçi
Advertisement

Haber Listesi